Ubezpieczenie grupowe na życie

Polisy grupowe na życie zapewniają pracownikom ochronę na życie i zdrowie oraz wsparcie w trudnych warunkach. Zwiększ atrakcyjność swojej firmy na rynku pracy i skorzystaj z grupowego ubezpieczenia na życie.

Polisy grupowe na życie online - wypełnij formularz

Ubezpieczenie grupowe na życie to polisa, której zakres ochrony, suma ubezpieczenia oraz inne elementy polisy dotyczą kilku osób. To jedno z ciekawszych rozwiązań, które sprawdza się w wielu trudnych sytuacjach. Na czym polega ubezpieczenie grupowe? Jakie są jego zalety? Sprawdź.
Liczba osób:
-
+
Field is required!
Dodatkowy cel ubezpieczenia:
To pole jest wymagane

Dane osoby zgłaszającej

Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Zwiększ atrakcyjność swojej firmy na rynku pracy
Wypełnienie formularza trwa zaledwie kilka minut.

Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami.

Proces zakupu ubezpieczenia grupowego

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a nasz ekspert sprawdzi dla Ciebie możliwość zakupu najlepszej polisy na życie.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert porówna oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybierze tą najlepszą dla Ciebie.

Negocjujemy zniżki

Jeżeli jest taka możliwość, w Twoim imieniu, wynegocjujemy dodatkowe zniżki i sprzyjające warunki umowy.

Wystawiamy polisę

Wystarczy, że podpiszesz umowę i dostaniesz polisę w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Czym jest grupowe ubezpieczenie na życie? 

Ubezpieczenie grupowe na życie jest polisą oferowaną najczęściej w ramach umowy z pracodawcą. Na czym to polega? Wszystkie osoby będące zatrudnione w danej firmie mają możliwość przyłączenia się do ubezpieczenia na już ustalonych warunkach. Aby przystąpić do grupowego ubezpieczenia, konieczna jest jedynie umowa o pracę w danej firmie lub umowa zlecenie.

 • Wypełnienie formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
 • Porównamy oferty towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Po przedstawieniu ofert przez naszych doradców, otrzymasz czas na zastanowienie i podjęcie finalnej decyzji.
polisa posagowa dla dziecka
ubezpieczenie na zdrowie obraz

Co obejmuje ubezpieczenie grupowe na życie

Ubezpieczenie grupowe to przede wszystkim ochrona życia i zdrowia Twoich pracowników. Jest to rodzaj ubezpieczenia z którego korzysta wiele firm. Pracownicy doceniają gest pracodawcy i jest to również jeden ze sposobów motywacyjnych. Zakres ubezpieczenia jest różny w zależności od towarzystw ubezpieczeniowych, ubezpieczenie grupowe standardowo obejmuje przeważnie:

 • ochronę pracowników lub ich bliskich na wypadek śmierci, inwalidztwa, czy też utraty zdolności do pracy
 • zwrot kosztów pobytu w szpitalu i leczenia szpitalnego
 • assistance medyczny w cenie
 • ochronę 24h na całym świecie
 • zwrot kosztów leczenia za granicą
 • zwrot kosztów leczenia skutków nieszczęśliwych wypadków

Jakie są zalety i wady ubezpieczenia grupowego?

Ubezpieczenie grupowe to rozwiązanie, które cechuje się wieloma zaletami takimi jak:

 • nie istnieje szczegółowa ankieta medyczna
 • gotowy pakiet ryzyk i sum ubezpieczenia
 • krótsza karencja na niektóre zdarzenia
 • składka opłacana z wypłaty pracownika lub przez pracodawcę

Wady ubezpieczenia grupowego na życie

 • ograniczony zakres ochrony
 • niskie kwoty odszkodowania
 • umowa tylko na czas zatrudnienia w firmie
 • brak możliwości oszczędzania lub inwestowania

Umowy ubezpieczenia grupowego na życie

Ubezpieczenia grupowe składają się z dwóch elementów takich jak: umowa podstawowa oraz umowy dodatkowe. Te pierwsze zazwyczaj są takie same w każdym zakładzie pracy, natomiast te drugie mogą się różnić między sobą – m.in. zakresem czy sposobem realizowania. Jeśli chodzi o podstawową umowę, to jest to ubezpieczenie życia pracownika, które obejmuje śmierć ubezpieczonego pracownika niezależnie od jej przyczyny. W przypadku umów dodatkowych – zazwyczaj są one zebrane w pakiety.

Grupowe ubezpieczenia – umowy dodatkowe

Ubezpieczenia grupowe składają się z wielu szczegółowych umów dodatkowych, które dokładnie określają rodzaj zdarzenia, dlatego też zazwyczaj są zebrane w pakiety takie jak np.:

Pakiet zdrowotny

Ubezpieczenie chroniące na wypadek poważnych chorób. Najczęstsze umowy: ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, ubezpieczenie na wypadek zawału, udaru i ubezpieczenie na wypadek nowotworu.

Pakiet wypadkowy

W tym pakiecie znajduje się cała gama zdarzeń związanych z wypadkami komunikacyjnymi i nieszczęśliwymi. Ten pakiet zawiera m.in.: ubezpieczenie na wypadek śmierci w nieszczęśliwym wypadku, czy wypadku komunikacyjnym.

Pakiet szpitalny

Ubezpieczenie obejmujące: pobyt w szpitalu z powodu choroby, pobyt w szpitalu z powodu wypadku, operacje z powodu choroby i operacje z powodu wypadku.

Pakiet rodzinny

To pakiet, dzięki któremu grupowe ubezpieczenie dotyczy także członków rodziny pracownika. W tym pakiecie najczęściej znajdują się takie umowy jak m.in.: urodzenie dziecka, śmierć dziecka, pobyt w szpitalu dziecka, czy poważne zachorowanie dziecka.

Czy warto zdecydować się na grupowe ubezpieczenie?

Największą zaletą grupowego ubezpieczenia pracowniczego jest szeroki zakres ochrony oraz mała składka. Ponadto bardzo szeroki zakres umów dodatkowych oraz możliwość rozszerzenia ochrony o bliskich sprawia, że jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. W trudnych chwilach życia i zdrowia możemy liczyć na wsparcie finansowe. Na zachodzie z ubezpieczeń na życie korzysta bardzo wiele osób. Wypłata świadczenia uzależniona jest od określonej sumy ubezpieczenia na umowie

Największymi wadami ubezpieczenia grupowego jest m.in. konieczność wykupienia pakietu, który jest stworzony dla wszystkich – nie jest on tworzony indywidualnie. Mimo to jest to interesujące ubezpieczenie, na które warto zdecydować.

Na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze ubezpieczenie grupowe?

Wybierając najlepsze ubezpieczenie grupowe, powinniśmy zwrócić uwagę na oferowane sumy, liczbę umów dodatkowych, jak i również ich zakres. Najlepiej kierować się zasadą: im szersza oferta, tym lepiej. Oczywiście ważną kwestią jest również wysokość stawki. Mimo że większość osób najchętniej płaciłaby jak najmniejszą składkę, to należy wystrzegać się ubezpieczeń grupowych cechujących się najniższą składką.

Najlepiej wybrać taką polisę, która wyróżnia się korzystnym stosunkiem zakresu ochrony do oczekiwanej stawki. Oprócz tego warto przejrzeć wszystkie oferty, które są dostępne na rynku, dzięki czemu na pewno uda nam się znaleźć najkorzystniejszą opcję.

Wybór ubezpieczyciela – co jest najważniejsze?

Wybierając ubezpieczyciela, należy zastanowić się, czy zakres konkretnego ubezpieczenia odpowiada wszystkim potrzebom Twoich pracowników oraz firmy. Oprócz tego należy przeanalizować, jak szybka jest wypłata świadczeń oraz, czy jest możliwy szybki i bezpośredni kontakt z przedstawicielem ubezpieczyciela.

Jakie korzyści przynosi ubezpieczenie grupowe pracodawcy?

Wśród korzyści, jakie przynosi ubezpieczenie grupowe, pracodawcy wymienia się:

 • zapewnienie ochrony zdrowia pracownikom i ich rodzinom,
 • ubezpieczenie grupowe może być traktowane jako benefit motywacyjny
 • pracodawca może zaliczyć opłacane za pracowników składki za ubezpieczenie w koszty uzyskania przychodu

Co lepsze – polisa grupowa czy indywidualna?

Po krótkiej analizie z całą pewnością możemy stwierdzić, że polisa grupowa to korzystniejsze rozwiązanie, aczkolwiek na pewno nie dla każdego. Przede wszystkim jest to opcja, z której nie każdy może skorzystać. Oprócz tego zakres polisy grupowej nie każdemu może odpowiadać. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualne ubezpieczenie na życie, które całkowicie będzie odpowiadać potrzebom konkretnej osobie.

Warto również zaznaczyć, że pracownik może zdecydować się polisę grupową oraz polisę indywidualną. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które w razie zdarzenia ubezpieczeniowego, zapewnia dużą pomoc finansową.

Najlepsze oferty polisy grupowej na życie online

Szukasz dobrego grupowego ubezpieczenia na życie dla swoich pracowników? Poznaj najlepsze oferty na grupowe ubezpieczenia na życie. Wypełnij nasz formularz, wypełnij wymagane pola, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przedstawi najlepsze oferty ubezpieczeń na życie dla całej grupy pracowników. Posiadamy kompleksowe oraz elastyczne oferty dla firm zatrudniających od 3 osób wzwyż.

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami