Ubezpieczenie na życie KALKULATOR

Z nami wybierzesz najlepsze ubezpieczenie na życie dla siebie i rodziny. Wysoka suma ubezpieczenia i niska rata miesięczna - nawet 200 tys. sumy ubezpieczenia w cenie 110 zł / mies dla 25 latka. Aby obliczyć dokładną składkę, użyj naszego kalkulatora ubezpieczeń na życie. Na koszt składki wpływa wiele czynników jak np. wiek, czy wcześniej wspomniana suma ubezpieczenia. Sprawdź działanie kalkulatora ubezpieczenia na życie. 

Kalkulator ubezpieczeń życiowych

W przypadku ubezpieczeń na życie nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Warto rozważyć i chronić swoich bliskich na wypadek, gdyby nas zabrakło. Skorzystaj z naszego kalkulatora ubezpieczeniowego, dzięki któremu poznasz wysokość składki ubezpieczenia na życie.
Chcę ubezpieczyć:
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na wypadek:
To pole jest wymagane
Miesięczne wydatki
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na kwotę do:
To pole jest wymagane
Sytuacja mieszkaniowa:
Field is required!
Czy posiadasz dzieci?
To pole jest wymagane
Wykonywany zawód:
To pole jest wymagane
Wybierz okres ubezpieczenia
Field is required!
Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Nie wiesz jakie ubezpieczenie wybrać?
Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami.

Działanie kalkulatora ubezpieczeń na życie

Wypełniasz prosty formularz
Otrzymujesz gotowe oferty

Porównujesz oferty ubezpieczenia

Zawierasz najlepszą polisę

Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla siebie

Produkty ubezpieczeniowe mają wiele nazw – są bardzo różnorodne. Znajdziesz w nich zarówno tradycyjne rozwiązania gwarantujące wypłatę odszkodowania po śmierci ubezpieczonego, jak i rozwiązania z opcjami oszczędnościowymi. Wybór kalkulatora ubezpieczenia na życie może być przydatnym narzędziem podczas podejmowania decyzji. 

  • Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń i sprawdź ile wyniesie Twoje ubezpieczenie
  • Porównamy oferty jedynie rzetelnych i bezproblemowych jeśli chodzi o wypłatę świadczenia towarzystw ubezpieczeniowych.
szczesliwa rodzina obraz 1
szczesliwa rodzina obraz 3

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczenia na życie? Jakie informacje są potrzebne do obliczenia kwoty składki i wartości płatności polisy? To najważniejsze informacje, które poniżej przedstawimy.

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Istnieje wiele rodzajów polis ubezpieczeniowych, które możemy sklasyfikować na kilka sposobów – np. kierując się czasem, na jaki jest zawierane ubezpieczenie.

Pierwszy podział ubezpieczeń polega na podziale polis na życie na terminowe i bezterminowe. Jeśli chodzi o polisy bezterminowe – ich wybór jest znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku ubezpieczeń terminowych. Polisy terminowe mogą być zawierane nawet na okres kilkudziesięciu lat, ale również na krótszy czas. 

Bardzo często jest też tak, że polisy wygaszają, kiedy osoba ubezpieczona osiągnie wyznaczony wiek (najczęściej jest to próg 65 czy 70 lat). Potrzebujesz informacji, ile wyniesie Cię polisa na życie? Najlepszym pomocnym rozwiązaniem jest kalkulator składek, który wyliczy wszystkie koszta.

Natomiast jeśli chodzi o inny podział ubezpieczeń na życie, to wyróżniamy m.in. ubezpieczenia ochronne, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Najczęściej środki z polisy są wypłacane jedynie w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Istnieją również ubezpieczenia ochronno-ubezpieczeniowe oraz ubezpieczenia inwestycyjne.

Wybieramy polisę na życie – jakie ubezpieczenie wybrać?

Podczas wyboru ubezpieczenia na życie możemy mieć niemały dylemat, na jaką polisę się zdecydować. Niestety – jeśli chodzi o ubezpieczenia – to nie ma rozwiązania uniwersalnego, czyli takiego, które byłoby najlepsze dla każdej osoby. Inne ubezpieczenie powinna wybrać młoda osoba, a zupełnie inną polisę osoba, która przekroczyła 60. rok życia.

Wśród czynników, które decydują o wysokości miesięcznych składek ubezpieczeniowych, znajduje się m.in. wiek osoby ubezpieczonej, jak i również stan zdrowia. Młoda osoba zazwyczaj nie boryka się z jakimiś poważniejszymi chorobami w przeciwieństwie do osób starszych – np. po 60. roku życia, dlatego też osoba zdrowa będzie miała znacznie niższą składkę ubezpieczeniową.  Jednak wiek oraz stan zdrowia to jedynie dwa czynniki, które decydują o wysokości miesięcznych składek ubezpieczeniowych. Decydując się na zakup ubezpieczenia na życie warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń na życie, który da nam odpowiedź na pytanie – ile wyniesie moja miesięczna składka ubezpieczeniowa?

Jak działa kalkulator ubezpieczenia na życie?

Sposób działania kalkulatorów ubezpieczeń na życie jest bardzo prosty. Aby uzyskać odpowiedź na pytanie, ile wyniesie miesięczna składka ubezpieczeniowa, będziemy musieli wprowadzić kilka danych takich jak:

  • wiek (lub data urodzenia),
  • suma ubezpieczenia, na jaką ma opiewać umowa ubezpieczeniowa,
  • czas trwania umowy – w przypadku ubezpieczenia terminowego.

Należy jednak podkreślić, że podczas obliczania wysokości składki, mogą być brane pod uwagę także takie czynniki jak stan zdrowia czy rodzaj wykonywanej pracy.

Kalkulator składek ubezpieczeniowych – czy warto skorzystać?

Z kalkulatora składek ubezpieczeniowych warto skorzystać wtedy, gdy chcemy poznać orientacyjne informacje o warunkach, jakich możemy się spodziewać, wybierając konkretne ubezpieczenie. Mimo wszystko musisz mieć na uwadze, że dane uzyskane z kalkulatora składek ubezpieczeniowych nie są wystarczająco, aby mieć móc stuprocentową pewność co do tego, ile wyniesie Twoje ubezpieczenie na życie.

Dlatego też, jeśli chcesz poznać dokładne i szczegółowe warunki ubezpieczenia na życie, powinieneś zgłosić się do agenta ubezpieczeniowego lub brokera, który objaśni Ci wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem.

Kalkulator składek ubezpieczeniowych – więc warto czy nie? Zdecydowanie warto skorzystać z kalkulatora składek ubezpieczeniowych, jeśli chcemy szacunkowo dowiedzieć się, na jaki wydatek powinniśmy się nastawić, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie. Pamiętaj jednak, że są to orientacyjne informacje! Dlatego, jeśli zależy Ci na dokładnym obliczeniu, napisz do nas bezpośrednio, gdzie uzyskasz najbardziej wiarygodne dane.

Jak zaoszczędzić NA UBEZPIECZENIU NA ŻYCIE

Wysokość składki ubezpieczeniowej jest zależna od kilku czynników. Czy da się na niej zaoszczędzić? Oczywiście, że tak! W jaki sposób? Koniecznie sprawdź.

Pierwszym najważniejszych czynnikiem, który wpływa na wysokość składki, jest zakres ochrony. Dlatego, jeśli chcesz płacić jak najmniej, wybierz ubezpieczenie z minimalnym zakresem. Zdecyduj się na podstawowe ubezpieczenie, które zawiera jedynie jedno zdarzenie – zgon osoby ubezpieczonej.

Drugą najważniejszą kwestią wpływającą na wysokość składki ubezpieczeniowej jest suma ubezpieczenia, czyli maksymalna kwota odszkodowania, która zostanie wypłacona w przypadku zdarzenia. Decydując się na mniejszą sumę ubezpieczenia (np. 60 tysięcy złotych), Twoja składka będzie znacznie mniejsza. Jeśli jednak wybierzesz sumę ubezpieczenia w wysokości kilkuset tysięcy złotych – składka ubezpieczeniowa będzie dużo wyższa.

Trzecim czynnikiem, który ma znaczący wpływ ma wysokość składki ubezpieczeniowej, jest rodzaj polisy. Jeśli zależy Ci na oszczędności, wybierz polisę grupową, która dostępna jest w pracy. Polisa grupowa jest znacznie tańsza niż polisa indywidualna. Pamiętaj jednak, że w przypadku grupowej polisy nie masz wpływu na zakres ochrony oraz wysokość sum ubezpieczenia.

Co jeszcze ma wpływ na wysokość składki ubezpieczenia na życie?

Stan zdrowia

Zanim podpiszesz umowę, zawsze konieczne jest wypełnienie ankiety medycznej, dlatego też, jeśli jesteś osobą np. po chorobie nowotworowej i zdecydujesz się na polisę dodatkową, zapłacisz znacznie więcej.

Wiek

Im młodszy jesteś, tym mniej zapłacisz. Towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę na wiek, gdyż doskonale wiedzą, że ryzyko poważnych chorób jest największe po 50-tce.

Czas trwania umowy

Wybierając umowę długoterminową, zazwyczaj zapłacisz mniej.

Opłacanie składek

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje atrakcyjne zniżki za opłacanie składek z góry za 12 miesięcy.

Wykonywany zawód

Jeśli wykonujesz ryzykowny zawód, zapłacisz więcej, aniżeli osoba pracująca za biurkiem.

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami