Polisa posagowa dla dziecka

Polisa posagowa dla dziecka zapewnia ochronę oraz wsparcie w razie choroby i nieszczęśliwego wypadku, a dodatkowo pełni funkcję oszczędnościową - zabezpiecza w ten sposób również przyszłość dziecka. Polisa posagowa będzie chronić finansowo życie i zdrowie dziecka oraz zapewni mu spory zastrzyk gotówki na start w dorosłe życie.

Wypełnij formularz i wybierz najlepszą polisę

Wybierz ubezpieczenie na życie z funkcją oszczędnościową. Dziecko otrzyma nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych po ukończeniu 18 roku życia (kwota zależy od wysokości składek). Nasi specjaliści znajdą dla Twojego dziecka najlepsze ubezpieczenie posagowe. Porównaj najlepsze oferty na ubezpieczenie posagowe online.
Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Dodatkowe uwagi:
Field is required!
POLISA ONLINE
Wypełnienie formularza trwa zaledwie kilka minut.

Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami.

4 kroki do zakupu polisy posagowej dla dziecka

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a nasz ekspert sprawdzi dla Ciebie możliwość zakupu najlepszej polisy na życie.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert porówna oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybierze tą najlepszą dla Ciebie.

Negocjujemy zniżki

Jeżeli jest taka możliwość, w Twoim imieniu, wynegocjujemy dodatkowe zniżki i sprzyjające warunki umowy.

Wystawiamy polisę

Wystarczy, że podpiszesz umowę i dostaniesz polisę w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE +
KAPITAŁ NA START DLA DZIECKA

Czy istnieje ubezpieczenie, które jednocześnie nas chroni i umożliwia oszczędzanie? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Mamy dobrą wiadomość – istnieje takie ubezpieczenie i jest nim polisa posagowa, która umożliwia ochronę finansową dziecka, a ponadto zapewni mu nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na start w dorosłość. Wybierz najlepszą polisę!

  • Wypełnienie formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
  • Porównamy oferty towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Po przedstawieniu ofert przez naszych doradców, otrzymasz czas na zastanowienie i podjęcie finalnej decyzji.
ubezpieczneie dziecka obraz 4
ubezpieczenie dziecka obraz
ubezpieczneie dziecka obraz 2

Ubezpieczenie posagowe dla dziecka – zalety

Trudno nie docenić zalet polisy posagowej. Im szybciej zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, tym szybciej nasza pociecha zyska po ukończeniu 18 roku życia. Jeśli zamierzasz swoje dziecko wysłać na studia, taka gotówka z pewnością będzie doskonała pomocą na progu dorosłego życia. Dowiedz się z jakich jeszcze powodów warto wykupić ubezpieczenie na życie z funkcją oszczędnościowa.

Kapitał na start

Zapewnisz swojemu dziecku łatwiejszy start w dorosłe życie. Nie wiesz jeszcze dokładnie jak potoczy się życie Twojego dziecka – być może po osiągnięciu pełnoletności, pociecha Twoja będzie szukała uczelni wyższej, a być może kursu za granicą – jedno jest pewne, dodatkowe środki na spełnienie wszystkich planów z pewnością będą pomocne. Wysokość kapitału wypłacanego przez ubezpieczyciela zależy od sumy opłaconych składek (częstotliwość opłacania składek jest dowolna). Najczęściej jest to kwota na poziomie 20000 – 60000 złotych.

Regularne oszczędzanie

Nie zawsze jest łatwo rodzicom zmobilizować się do regularnego odkładania pieniędzy na przyszłość swojego dziecka. Czasem takie sumy są odkładane, ale i wydawane podczas niespodziewanych wydatków z obietnicą. W przypadku ubezpieczenia posagowego jest inaczej – nie masz możliwości tych pieniędzy wybrać, jedynie Twoje dziecko po ukończeniu 18 roku życia. Jesteś również zobligowany do regularnego oszczędzania na czas trwania umowy z ubezpieczycielem.

Lekcja odpowiedzialności

Dla Twojego dziecka z pewnością będzie to również lekcja życia. Z pewnością zapamięta ten gest oraz w przyszłości również postara się swoim dzieciom zapewnić dobre życie. Każde dziecko, które wchodzi w dorosłość, potrzebuje pomocy rodziców. Niestety nie wszyscy rodzice myślą o przyszłości swojego dziecka.

Ochrona dziecka w przypadku śmierci rodzica

W większości towarzystw ubezpieczeniowych, dziecko ma również zapewnioną rentę na wypadek śmierci któregoś z rodziców. Dla wielu rodziców jest to również w pewnym stopniu komfort psychiczny, ponieważ mają pewność, że bez względu na to, co się z nimi stanie – dziecko będzie miało zapewnione środki do życia i przeżycia.

Ochrona dziecka na wypadek wypadku

Polisę warto wykupić również ze względu na ochronę ubezpieczeniową. Z ubezpieczeniem posagowym masz pewność, że uzyskasz niezbędne wsparcie finansowe, które będzie potrzebne w celu zapewnienia dziecku leczenia na możliwie najwyższym poziomie na wskutek nieszczęśliwego wypadku, czy też pobytu w szpitalu. Wypłata świadczenia zależy od sumy ubezpieczenia (im niższa suma ubezpieczenia, tym też niższe ewentualne świadczenia).

Dlaczego lepiej wybrać polisę posagową niż ubezpieczenie NNW?

Na posagowe ubezpieczenie na życie dla dziecka warto się zdecydować z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że zapewnia ona pieniądze na start. Polisa posagowa wyróżnia się tym, że umożliwia oszczędzanie, dzięki czemu jest to doskonałe rozwiązanie. Pieniądze uzbierane na polisie można przeznaczyć na dowolny cel – czy to zakup własnego samochodu, czy podróż marzeń.

Innym powodem, dla którego warto się zdecydować na polisę posagową, jest to, że jest to bardzo praktyczna lekcja oszczędzania. Ubezpieczenie posagowe to również świetny test na cierpliwość, gdyż pieniądze są wypłacane dopiero po osiągnięciu wieku przez dziecko określonego w umowie – nie wcześniej niż przed 18. urodzinami.

Polisa na życie

Oprócz tego ubezpieczenie posagowe jest dość podobne do standardowej indywidualnej polisy na życie, jeśli chodzi o część ochronną, gdyż zawierają one te same elementy, czyli NNW, pobyt w szpitalu, rehabilitację oraz trwałe uszkodzenie ciała.

Jedną z gwarancji w ramach polisy posagowej jest świadczenie za śmierć rodzica lub rodziców. Ubezpieczone dzieci otrzymają specjalną rentę przed wygaśnięciem umowy (tj. w wieku 18 lat).

Ponadto ubezpieczenie posagowe to znacznie więcej niż zwykłe ubezpieczenie szkolne. Polisa posagowa może składać się z wielu rozszerzeń – m.in. następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie szkolne zazwyczaj cechuje się bardzo wąski zakresem ochrony oraz niskimi sumami ubezpieczenia.

Jedną z największych zalet ubezpieczenia posagowego jest szeroki zakres ochrony. Są to m.in.: ubezpieczenie na wypadek poważnego zachowania, operacja chirurgiczna, ubezpieczenie w razie niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji oraz leczenie szpitalne.

POLISA POSAGOWA DLA DZIECKA – CO WARTO O NIEJ WIEDZIEĆ? 

Ubezpieczenia posagowe są skierowane do dorosłych osób, które chcą chronić swoje małoletnie dzieci – np. na wypadek śmierci jednego z rodziców. Dlatego też jest to polisa, z której korzystają niepełnoletnie osoby.

Ochronna część polisy zazwyczaj zawiera kilka pozycji takich jak np. złamanie ręki, poważne zachorowanie, operacja, medyczne assistance, czy wypadek komunikacyjny.

Cena polisy posagowej jest nieco wyższa niż ubezpieczenie na życie w wersji ochronnej, ponieważ część składki trafia na konto polisy. Najwcześniej po ukończeniu 18 roku życia kwota zostanie przekazana ubezpieczonemu dziecku.

Minimalna miesięczna opłata za ubezpieczenie posagowe może być mniejsza niż 100 PLN. Chociaż w niektórych polisach dolny limit ubezpieczenia jest określany przez towarzystwo ubezpieczeniowe, górny limit jest określany przez płatnika: miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub raz na 12 miesięcy.

Polisa posagowa ma również ograniczenia. Oprócz wyłączenia odpowiedzialności za ochronę należy pamiętać nie tylko o wieku dziecka, ale także ubezpieczającego. Chociaż umowa może trwać od 5 do 25 lat i wygasnąć nie później niż w roku, w którym dziecko kończy 25 lat, wiek ubezpieczonego w chwili zawarcia umowy nie może przekraczać 50 lat.

NAJLEPSZA POLISA POSAGOWA DLA DZIECKA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU?

Ubezpieczenie posagowe to naprawdę ciekawe rozwiązanie, które zapewnia ochronę finansową oraz umożliwia oszczędzanie. Jednak mimo to musimy wiedzieć, że rynek ubezpieczeniowy oferuje wiele różnych ofert polis posagowych, dlatego też, zanim podpiszemy umowę, warto przejrzeć inne ubezpieczenia. Kto wie – może znajdziemy inne, lepsze i bardziej odpowiadające naszym potrzebom ubezpieczenie na życie.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie danej polisy, powinniśmy zwrócić uwagę na zapis o karencji oraz wyłączeniu odpowiedzialności, które mają wszystkie polisy na życie. Wiele osób może również nie do końca wiedzieć, czym jest karencja. Karencja to nic innego jak czas, po jakim rozpoczyna się pełna ochrona. Jako przykład: jeśli karencja dotycząca ochrony na wypadek śmierci rodzica zostanie ustalona na 9 miesięcy, a rodzic zginie w wypadku 6 miesięcy po zakupie polisy, to dziecko najprawdopodobniej nie otrzyma należnej renty. Natomiast jeśli chodzi o wyłączenie odpowiedzialności, to okoliczności zdarzenia objętego ochroną mogące wpłynąć na nie wypłacenie należnego odszkodowania.

Dlatego też, zanim podpiszesz umowę, sprawdź oba te zapisy, dzięki którym będziesz miał pełną jasność. Jednak jeśli coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe – nie bój się pytać.

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami