Ubezpieczenie od utraty dochodu

Na ubezpieczenie utraty dochodu często decydują się przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Prowadzenie własnej firmy to duże ryzyko, wystarczy drobne potknięcie, a możemy znaleźć się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Tego typu polisy popularne są również wśród lekarzy, prawników, architektów, menadżerów, dentystów i osób pracujących na kontraktach.

Otrzymaj najlepsze oferty na ubezpieczenie

Ubezpieczenie utraty dochodu gwarantuje nam wypłatę świadczenia pieniężnego w przypadku problemów finansowych, w tym i niezdolności do pracy np. wskutek nieszczęśliwego wypadku, choroby, niezdolności do wykonywania pracy, czy po prostu utraty pracy. Sprawdź propozycje ubezpieczenia.
Wykonywany zawód:
To pole jest wymagane
Twój wiek:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Dochód w poprzednim roku:
To pole jest wymagane
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Dodatkowe uwagi:
Field is required!
KONTAKT 24/7
Wypełnienie formularza trwa zaledwie kilka minut.

Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami.

4 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia od utraty dochodu

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie możliwość uzyskania polisy.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, który ubezpieczyciel ma najlepszą ofertę na rynku.

Negocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki.

Wystawiamy polisę

Zyskujesz ochronę, polisę otrzymasz elektronicznie na wskazany adres e-mail.

Porównaj ubezpieczenia od utraty dochodu bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenie utraty dochodu zapewni Ci komfort psychiczny oraz co najważniejsze wsparcie finansowe w trudnej sytuacji. Niezależnie od tego, czy stracisz pracę na wskutek choroby, wypadku, otrzymasz stosowne świadczenie, dzięki któremu będziesz mógł w razie czego stanąć na nogi. 

Rekompensata utraty dochodu w sytuacji niezdolności do pracy wynosi nawet 600 złotych dziennie. Prowadzisz działalność gospodarczą lub pracujesz w trudnym zawodzie? Powinieneś w takim razie pomyśleć o ubezpieczeniu swojego dochodu. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze ubezpieczenie.

rodzina
ubezpieczenie dziecka obraz
ubezpieczneie dziecka obraz 2

Ubezpieczenie dochodu

W obecnej sytuacji, kiedy panuje pandemia, bardzo wiele osób obawia się, że utraci swój dochód, co sprawi, że pojawiają się problemy finansowe. Jednak jest jedno rozwiązanie, dzięki któremu możemy uniknąć trudności związanych z pieniędzmi. Ubezpieczenie od utraty dochodu – polisa, która kosztuje niewiele, bo zaledwie 20 złotych miesięcznie, a może okazać się wybawieniem w przypadku straty pracy, czy wypadku. Na czym polega ubezpieczenie od utraty dochodu? Sprawdziliśmy kilka najpopularniejszych ofert.

Ubezpieczenie od utraty dochodu – co to jest

Rynek ubezpieczeniowy oferuje szeroką ofertę ubezpieczeń. Wśród nich znajduje się ubezpieczenie od utraty dochodu. Jest to produkt, którego głównym zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie finansowe na wypadek straty pracy. Ten rodzaj ubezpieczenia cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w takich okresach, jaki mamy teraz, czyli wtedy, kiedy istnieje duże ryzyko utraty dochodu. Ubezpieczenie od utraty dochodu może być zawarte jako osobna, jak i również jako dodatkowa umowa.

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie od utraty dochodu, gdyż jest to skuteczna czasowa pomoc finansowa w sytuacji straty pracy czy źródła utrzymania. Jednak ubezpieczenie od utraty dochodu nie zawsze działa. Co to oznacza? Jedynie niektóre przypadki straty pracy są brane pod uwagę jako podstawa do wypłaty pieniędzy, dlatego też może się okazać, że nie jest to rozwiązanie dla każdej osoby.

Ubezpieczenie dochodu obowiązuje, kiedy dojdzie do rozwiązania stosunku pracy, ogłoszenia upadłości przedsiębiorstwa, zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez pracodawcę i wyrejestrowania przedsiębiorstwa z właściwego rejestru, czy zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej i jej wyrejestrowania z odpowiedniej ewidencji.

Na jakie odszkodowanie z polisy za utratę dochodu możemy liczyć?

Świadczenia wypłacane przez ubezpieczyciela mogą być równe racie pożyczki lub sumie rat oraz kosztom związanym z utrzymaniem kredytowanej nieruchomości. Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają takie świadczenia przez określony czas (na przykład 6 lub 12 miesięcy). W tym czasie możemy spokojnie skupić się na poszukiwaniu nowej pracy.

Rodzaj pomocy, jaką możemy otrzymać od towarzystwa ubezpieczeniowego, jest również zależny od wybranej przez nas oferty. Świadczenia mogą być wypłacane w ciągu trzech miesięcy lub przez cały rok. Oczywiście im dłuższy czas pomocy, tym lepiej dla nas, gdyż mamy więcej czasu na znalezienie nowej pracy.

Ubezpieczenie od utraty pracy – kiedy nie obowiązuje?

Powyżej wypisaliśmy wszystkie sytuacje, w których przysługuje nam ubezpieczenie od utraty dochodu. Niestety istnieje równie wiele sytuacji, kiedy to ubezpieczenie nam nie przysługuje. I tak oto świadczenie nie zostanie nam wypłacone, jeśli:

  • pracowaliśmy na umowie o dzieło lub umowie zlecenie,
  • rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło z naszej strony,
  • do rozwiązania stosunku pracy doszło poprzez porozumienie stron,
  • umowa na czas określony wygasła,
  •  w firmie, w której pracowaliśmy, udziałowcem jest bliska nam osoba,
  • utrata pracy nastąpiła wskutek działań wojennych, strajków lub zamieszek.

Z powyższego wyniku, że nie każdy może uzyskać środki z takiego ubezpieczenia. Jedną z najczęstszych sytuacji, kiedy to świadczenie nie przysługuje, jest praca na umowie o dzieło lub umowie zlecenie.

Jakie ubezpieczenia od utraty dochodu znajdziemy na rynku?

Na rynku prosperuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy na życie od utraty dochodu. Dlatego też nie śpiesz się z zakupem – daj sobie czas na wybór najlepszej oferty.

Na samym początku przyjrzyjmy się ofercie mBanku, gdzie ubezpieczycielem jest Benefia Vienna Insurance Group. W tym przypadku obowiązuje okres 90 dni, po których ochrona zaczyna w pełni obowiązywać. Oprócz tego największa suma ubezpieczenia, jaką możemy otrzymać, wynosi 60 00 zł – aczkolwiek jest to suma maksymalnych świadczeń otrzymywanych co miesiąc.

Przyjrzyjmy się teraz ofercie największego ubezpieczyciela w Polsce, czyli PZU. Warto jednak zaznaczyć, że oferta PZU nie chroni bezpośrednio od straty dochodu, ale pod warunkiem utraty możliwości zarabiania np. na skutek ciężkiej choroby. W takim przypadku otrzymujemy środki potrzebne na opiekę, rehabilitację i leczenie.

W przypadku ubezpieczyciela Generali mamy ofertę polisy na życie Komfort, która zawiera ochronę finansową w razie śmierci ubezpieczonego, ochronę zdrowia oraz ochronę od straty pracy. Zaznaczmy jednak, że w ostatnim przypadku świadczenie jest wypłacane jedynie wtedy, gdy osoba ubezpieczona otrzyma status bezrobotnego z prawem do zasiłku. Ten ubezpieczyciel stosuje na ryzyko utraty pracy 90 dni karencji.

Inne oferty ubezpieczycieli z polisami na ubezpieczenie dochodu

  • Nationale Nederlanden – świadczenie miesięczne nie może przekroczyć 3200 zł,

  • PKO Ubezpieczenia – oferuje swoim klientom polisę o długiej nazwie Ubezpieczenie na wypadek straty źródła dochodu, inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz leczenia szpitalnego do kredytu hipotecznego. W przypadku straty źródła dochodu świadczenie jest wypłacane co miesiąc miesięcznie na podstawie wysokości raty kredytu,

  • Aviva – oferuje polisę na życie Aviva Plan B, która obejmuje wsparcie finansowe w przypadku: utraty dochodu, utraty zdolności do pracy wskutek nieszczęśliwego wypadku i pobytu w szpitalu – za każde z tych zdarzeń ubezpieczonej osobie przysługuje wypłata do 5000 zł – jest to kwota wypłacana w ratach po 1000 zł,

  • TU Europa – oferuje Ubezpieczenie Ochronne od Kredytów Gotówkowych. Towarzystwo wypłaca przez 12 miesięcy świadczenie w wysokości do 4000 zł za utratę źródeł dochodów albo złamanie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Ten rodzaj polisy obowiązuje 30-dniowa karencja.

Straciłem pracę – co teraz?

Jeżeli doszło do sytuacji, w której straciliśmy pracę, a tym samym stały dochód, musimy o tym fakcie poinformować naszą firmę ubezpieczeniową. Możemy to zrobić udając się do placówki, dzwoniąc, a także elektronicznie. Na pewno zostaniemy poproszeni o przesłanie dokumentów potwierdzających nasze słowa – czyli utratę dochodu.

Jakie dokumenty będą niezbędne? Wszystkie potrzebne dokumenty na pewno są wymienione na stronie konkretnego ubezpieczyciela. Oprócz dokumentów wskazanych w OWU, na pewno konieczne będzie również złożenie: wniosku o wypłatę świadczenia ubezpieczeniowego, kopii świadectwa pracy lub wypowiedzenia warunków pracy i płacy, kopii umowy o pracę oraz kopii dokumentu potwierdzającego, że ubezpieczony został zarejestrowany jako bezrobotny i posiada prawo do zasiłku.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co powinienem wiedzieć przed wykupieniem polisy?

Wykupienie polisy to ważna decyzja i powinna być dobrze przemyślana. Przede wszystkim przed zakupem ubezpieczenia powinieneś zastanowić się, jaka kwota będzie Ci potrzebna, aby pokryć wszystkie miesięczne opłaty? Zastanów się również, jaką kwotę wynagrodzenia chorobowego oferuje Twój obecny pracodawca oraz ile masz oszczędności.

Kto potrzebuje ubezpieczenia od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodów powinna posiadać każda osoba będąca w wieku produkcyjnym. Jednak sam poziom, jak i rodzaj ochrony ubezpieczenia może się trochę różnić w zależności od sytuacji osoby ubezpieczonej.

Oprócz tego na ten rodzaj ubezpieczenia powinny się zdecydować te osoby, które mają duże obawy co do perspektyw na rynku pracy, czy o przyszłość swojej branży. Ubezpieczenie od utraty dochód to również polisa, którą powinny wybrać osoby nieposiadające żadnych oszczędności.

 Jak mogę maksymalnie skorzystać z ubezpieczenia od utraty dochodu?

Wybór najlepszej oferty ubezpieczenia od utraty dochodu nie jest taki łatwy, jakby mógł się wydawać. Dlatego też podczas poszukiwań najlepszej oferty, warto skorzystać z porady brokera ubezpieczeniowego. Wysokość miesięcznych składek jest zależna przede wszystkim od przebytych chorób, a także od tego, jaką część Twojego wynagrodzenia ta wypłata ma pokrywać. Zazwyczaj średnio najwięcej możesz otrzymywać odszkodowanie w wysokości 65 procent Twojego rocznego wynagrodzenia.

Warto korzystać z porad brokerów ubezpieczeniowych, gdyż udzielają oni wiele wartościowych porad na temat wszelkich korzyści w ramach konkretnej polisy. 

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami