PRYWATNA EMERYTURA

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na prywatne ubezpieczenie emerytalne, które gwarantuje godne życie na emeryturze. Za pomocą naszych specjalistów znajdziesz najlepsze oferty na prywatną emeryturę.

Dodatkowa emerytura - wypełnij formularz

Wypłata przyszłych emerytur z ZUS stoi pod znakiem zapytania. Warto ubezpieczyć się na przyszłość i postawić na prywatną emeryturę. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Zachęcamy również do skorzystania z naszego kalkulatora prywatnej emerytury. 

Kwota, którą planujesz odkładać miesięcznie:
To pole jest wymagane
Twój wiek:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Imię
Field is required!
Wiek w jakim będziesz potrzebował oszczędności:
To pole jest wymagane
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
Nazwisko
Field is required!
Dodatkowe uwagi:
Field is required!
Emerytalne oszczędzanie
Im wcześniej podejmiemy decyzje o oszczędzaniu, tym więcej uda nam się zgromadzić.

Jeśli masz pytanie, skontaktuj się z nami.

3 kroki do zakupu najlepszej prywatnej emerytury

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a sprawdzimy dla Ciebie najlepsze prywatne ubezpieczenia emerytalne.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert weryfikuje, ktróe towarzystwo posiada najlepszą ofertę na rynku.

Negocjujemy zniżki

Nasz agent negocjuje w Twoim imieniu dodatkowe zniżki i korzystniejsze warunki.

Porównaj NAJLEPSZE OFERTY NA PRYWATNĄ EMERYTURĘ

Spróbujmy wyobrazić sobie, że żyjemy w państwie, w którym każdy obywatel posiada tzw. prywatną emeryturę państwową – czyli inaczej mówiąc: osobiste korzyści z wcześniejszych oszczędności lub inwestycji. Ponadto każdy obywatel wie, że jeśli nie chce dołączyć do grona biednych starych ludzi, to w młodości musi zarabiać, odkładać pieniądze, a następnie inwestować. Czy jest szansa na zrealizowanie tej bajki?

Istniejące badania pokazują, że Polacy bardzo pesymistycznie podchodzą do emerytury. Nic dziwnego, ponieważ bezpieczeństwo emerytur państwowych nie jest optymistyczne, co wymaga od obywateli zwiększenia ich indywidualnych działań i samodzielnego zadbania o emeryturę. Zatroszcz się o swoją przyszłość. 

ubezpieczenie na zdrowie obraz 2
ubezpieczenie na zdrowie obraz

Dobrowolne rozwiązania emerytalne z preferencjami podatkowymi

Wyróżniamy rozwiązania grupowe oraz indywidualne:

●       rozwiązania grupowe, takie jak: Pracownicze Programy Emerytalne (PPE), Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK),

●   rozwiązania indywidualne: Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) i Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku zalety tych rozwiązań to tak zwane oszczędzanie z góry (konieczność opłaty składki), profesjonalna alokacja środków i utrudnienie we wcześniejszej wypłacie zgromadzonego kapitału.

Jeśli chodzi o Pracownicze Plany Kapitałowe, to jest to jeden z prostszych sposobów oszczędzania, gdyż na Twoją emeryturę składają się trzy podmioty: Ty, Twój pracodawca oraz państwo. Ten sposób oszczędzania nie wymaga od Ciebie żadnej specjalistycznej wiedzy ani dużych nakładów pracy, więc jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie. Jednak jest to opcja, która ma jedną wadą – ten program jest zależny od aktualnie rządzącej partii politycznej, więc nie możesz mieć pewności, co będzie się działo z Twoimi pieniędzmi za kilka lat. Warto wiedzieć, że pieniądze z tego programu podlegają dziedziczeniu.

Natomiast polisa emerytalna jest produktem, który możemy kupić u ubezpieczyciela. Na czym ona polega? Jej sposób działanie jest bardzo prosty – Ty płacisz składki, a towarzystwo ubezpieczeniowe inwestuje je – co warto podkreślić: zgodnie z wybraną przez Ciebie strategią. Jest to równie ciekawe rozwiązanie. Jedną z większych zalet polisy emerytalnej jest możliwość dużych zysków – lecz niestety ta możliwość wiąże się również z wyższym ryzykiem.

Dobrowolne rozwiązania emerytalne bez preferencji podatkowych

●       rozwiązania celowe: produkty ubezpieczeniowe i uwalniające kapitał,

●   rozwiązania dodatkowe: inwestycje finansowe, inwestycje rzeczowe (np. nieruchomości), inwestycje niematerialne (np. biznes).

Dodatkowe rozwiązania to wszystkie środki, które podejmujemy samodzielnie, aby zapewnić przyszłość finansową. Może to być inwestowanie na przykład w instrumenty finansowe, nieruchomości i wszystko, co powinno przynieść nam długoterminowe zyski. Opracowanie takiej strategii wymaga najpierw zaangażowania, a następnie działania. Wiem bardzo dobrze, że jeśli wiesz, gdzie iść, reszta to tylko czas.

Wysokość emerytury – kalkulator emerytalny

Wysokość emerytury jest zależna od kilku czynników. Jeśli chcesz sprawdzić, jaka będzie wysokość Twojej emerytury, możesz skorzystać z kalkulatora emerytalnego. Kalkulator emerytalny jest narzędziem, które może nam oszacować i powiedzieć, w jakiej wysokości emerytury możemy się spodziewać.

Aby uzyskać szacunkowe wyliczenie, będziesz musiał podać takie informacje jak: dochody, płeć, datę urodzenia, wysokość składek, które dotychczas zostały zgromadzone na Twoim koncie emerytalnym, rok rozpoczęcia pracy i deklarowany wiek przejścia na emeryturę. Mając te wszystkie informacje, kalkulator emerytalny wyliczy, jaka będzie wysokość Twojej emerytury.

Pamiętaj również, że wysokość Twojej emerytury nie zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Jej wysokość jest także zależna od sytuacji gospodarczej Polski i struktury demograficznej. Na przykład: jeśli dojdzie do tego, że Polska gospodarka będzie w bardzo złej kondycji, a liczba emerytów będzie wyższa niż liczba osób pracujących, to państwo nie będzie stać na wypłacanie świadczeń emerytom.

Prywatna emerytura – czy warto?

W dzisiejszych czasach bez wahania można stwierdzić, że przyszłe emerytury wypłacane z ZUS stoją pod wielkim znakiem zapytania. Dlatego warto zastanowić się nad prywatną emeryturą. Jak to się mówi – przezorny zawsze ubezpieczony. Aby dowiedzieć się, ile musisz odkładać, aby Twoja prywatna emerytura zapewniła Ci życie na wystarczająco wysokim poziomie, możesz skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator prywatnej emerytury.

Zaplanuj wcześniej swoją emeryturę

To od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała Twoja emerytura, dlatego zadbaj o to i wybierz prywatną emeryturę. Planowanie emerytury powinieneś rozpocząć jak najwcześniej, aby móc później cieszyć się życiem emeryta na dobrym poziomie. Przede wszystkim decydując się na prywatną emeryturę, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, aby była ona całkowicie dopasowana do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszego rozwiązania, skontaktuj się z naszym doradcą, który pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję. 

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami