Ubezpieczenie DZIECKA
Wybierz najlepsze ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków i nie tylko. Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie, a my indywidualnie do Twoich potrzeb, dopasujemy produkt ubezpieczeniowym z najlepszym zakresem ochrony.
Wypełnij formularz i otrzymaj najlepsze oferty
Wypełnij krótki formularz na naszej stronie i porównaj najlepsze oferty ubezpieczenia dla dziecka.
W przeciągu 24h otrzymasz indywidualne oferty polis.
4 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia dla dziecka
Kontakt z ekspertem
Wypełnij formularz, a nasz ekspert sprawdzi dla Ciebie możliwość zakupu najlepszej polisy na życie.
Porównujemy ofertę
Nasz ekspert porówna oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybierze tą najlepszą dla Ciebie.
Negocjujemy zniżki
Jeżeli jest taka możliwość, w Twoim imieniu, wynegocjujemy dodatkowe zniżki i sprzyjające warunki umowy.
Wystawiamy polisę
Wystarczy, że podpiszesz umowę i dostaniesz polisę w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.
Ubezpieczenia dzieci i młodzieży
Ubezpiecz swoje dziecko od nieszczęśliwego wypadku, jak np. złamanie nogi i zapewnij środki finansowe na pokrycie kosztów leczenia, czy też pobytu w szpitalu.
- Wypełnienie formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
- Porównamy oferty towarzystw ubezpieczeniowych.
- Po przedstawieniu ofert przez naszych doradców, otrzymasz czas na zastanowienie i podjęcie finalnej decyzji.
Ubezpieczenia dla dzieci
Możesz zapewnić swojemu dziecku różne rodzaje ubezpieczeń, które będą mu towarzyszyć w jego późniejszym życiu. Ubezpieczenie szkolne, ubezpieczenie na wakacje czy ubezpieczenie przedszkolne? Na rynku istnieje wiele ofert dla rodziców. Zadbaj o ubezpieczenie dziecka i dowiedz się, którą polisę ubezpieczeniową możesz wybrać dla swojego dziecka.
Ubezpieczenie na życie dla dziecka – co oferuje rynek?
Jeśli chodzi o rynek ubezpieczeń, to oferuje on niewiele polis na życie dla dzieci. Jedynie niewielka grupa ubezpieczycieli oferuje takie produkty przeznaczone wprost dla dzieci. Jednym z rozwiązań jest zakup ubezpieczenia przez rodzica i jego rozszerzenie na całą swoją rodzinę. Jednak należy mieć na uwadze, że sumy gwarantowane takich polis są znacząco mniejsze w przypadku dzieci.
Możemy również zdecydować się na zakup polisy indywidualnej na życie dla dziecka, aczkolwiek w takim przypadku rodzic będzie osobą ubezpieczającą, a dziecko osobą ubezpieczoną.
Indywidualne ubezpieczenie NNW dla dziecka – co brać pod uwagę?
Szukasz dobrej oferty na ubezpieczenie dzieci? Indywidualne ubezpieczenie dziecka możesz zakupić już w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie. może być wartościową polisą w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Trzeba jednak zawsze sprawdzić warunki konkretnej polisy NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) – ponieważ zakres ochrony oraz wypłata ewentualnego świadczenia zależy właśnie od umowy.
Przed wyborem polisy NNW dla dziecka, zwróć szczególnie uwagę na:
Zakres ubezpieczenia
Sprawdź, jaką ochronę zapewnia polisa dla dziecka. Ważne, aby polisa NNW obejmowała szeroki zakres ochrony na wskutek nieszczęśliwego wypadku – np. złamanie ręki, pobyt w szpitalu, pokrycie kosztów leczenia, czy też nawet zwrot kosztów zakupu przedmiotów ortopedycznych wskutek nieszczęśliwego wypadku. Szczegóły zawsze są dostępne w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Wyłączenia odpowiedzialności
Nawet jeśli zakres ochrony jest bardzo szeroki to duża liczba wyłączeń od odpowiedzialności może stanowić kłopot podczas wypłaty odszkodowania. Każda polisa na życie zawiera pewne limity oraz wyłączenia od odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Ile wynosi odszkodowanie w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Kwota odszkodowania reguluje suma ubezpieczenia zawarta w umowie – wypłata odszkodowania nigdy nie będzie wyższa niż suma ubezpieczenia. Odszkodowanie za wypadek wskutek nieszczęśliwego wypadku stanowi określony w warunkach ubezpieczenia procent od sumy ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli suma ubezpieczenia wynosi 20000 zł, a złamanie ręki określone w warunkach ubezpieczenia jest jako 4% to odszkodowanie dla dziecka będzie wynosić 800 zł.
Czy ubezpieczenie NNW obejmuje wypadki w trakcie uprawiania sportu
Wiadomo, że dzieci bardzo często ulegają nieszczęśliwym wypadkom podczas uprawiania sportu, w niektórych towarzystwach ubezpieczenie dziecka na wskutek nieszczęśliwych wypadków podczas uprawiania sportu, wiąże się z dodatkową opłatą. Ochrona dziecka, jak już wcześniej wspominaliśmy jest różna w zależności od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.
Możliwość zmiany warunków w trakcie umowy
Warto mieć również zawsze możliwość zmiany warunków ubezpieczenia w trakcie umowy. Niektórzy ubezpieczyciele nie dopuszczają takiej możliwości.
W polisach indywidualnych dla dzieci, ubezpieczyciel częsta również pyta o szczegóły dotyczące zdrowia dziecka, przeprowadzana jest tzw. ankieta medyczna. W ten sposób, ubezpieczyciel jest też w stanie lepiej dopasować ofertę ubezpieczenia NNW.
Jak widzisz, sporo jest aspektów na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru dobrego ubezpieczenia dla dziecka. Pamiętaj szczególnie aby zwrócić uwagę na: zakres ochrony, wyłączenia odpowiedzialności, sumy ubezpieczenia. W ten sposób nie będziesz musiał się obawiać, że w przypadku (nie daj boże) nieszczęśliwego wypadku, nie będziesz mógł uzyskać odszkodowania za pobyt w szpitalu itd. Możesz oczywiście również skorzystać z pomocy naszych specjalistów i wypełnić formularz na naszej stronie.
Ubezpieczenie szkolne NNW
Jednym ze stałych kosztów, które muszą ponosić rodzice dzieci uczących się w szkole, jest dodatkowe ubezpieczenie dziecka. Wielu rodzicom może się wydawać, że jest ono obowiązkowe, aczkolwiek jest zupełnie inaczej. Mimo to większość rodziców i tak decyduje się na jego wykupienie, gdyż zazwyczaj jest atrakcyjne cenowo.
Zazwyczaj cena grupowej polisy na ubezpieczenie dziecka jest stosunkowo niska. Najczęściej jest to kwota kilkudziesięciu złotych. Składka ubezpieczenia jest niska, dlatego każdy rodzic powinieneś koniecznie sprawdzić, ile wynosi suma ubezpieczenia. Pamiętaj: im niższa suma ubezpieczenia, tym mniejsze będzie odszkodowanie za uraz dziecka, co wynika z tego, że kwota odszkodowania stanowi określony procent sumy ubezpieczenia.
Jeśli uważasz, że ubezpieczenie szkolne nie jest ciekawą ofertą, a jedynie stratą pieniędzy, to pamiętaj, że nie musisz się na nie decydować. Wielu nauczycieli przekonuje, że jest ono niezbędne, lecz jest to zupełna nieprawda. Możesz ubezpieczyć swoje dziecko indywidualnie, w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.
Szkoły zazwyczaj oferują ubezpieczenie NNW, które obejmuje skutki niespodziewanych zdarzeń wywołanych przyczyną zewnętrzną oraz koszty leczenia. Warto podkreślić, że ubezpieczyciel nie odpowiada za choroby ucznia. Wysokość odszkodowania obliczana jest na podstawie kwoty ubezpieczenia i odsetka uszczerbku na zdrowiu ustalonego zgodnie z formularzem danego ubezpieczyciela. Jeśli zdecydujesz się na zakup spersonalizowanej polisy, która odpowiada wszystkim potrzebom Twojego dziecka, możesz spotkać inne warianty z dodatkowymi funkcjami.
Ubezpieczenie posagowe
Ubezpieczenie posagowe to rodzaj polisy ochronno-oszczędnościowej, która ma na celu ułatwienie dzieciom wstępu w dorosłość. Od zawarcia umowy ubezpieczenia do chwili, gdy potomstwo osiągnie wiek 18 lub 25 lat, rodzice muszą płacić składki, gromadząc w ten sposób środki na dalszą edukację dziecka lub ochronę na wypadek swojej przedwczesnej śmierci. Im wcześniej rodzice zaczną dbać o przyszłość finansową swoich dzieci, tym lepiej. Im wcześniej zaczną płacić składki, tym więcej pieniędzy zostanie wpisanych do polisy.
W przypadku ubezpieczenia posagowego na jego wykupienie możemy zdecydować się w dowolnym momencie życia, aczkolwiek należy pamiętać, że dziecko nie może mieć ukończonych 18 lat. W chwili, kiedy dziecko osiągnie wyznaczony wiek, umowa dobiega końca, a zgromadzone środki zostają mu wypłacone – środki mogą zostać wykorzystane na dowolny cel. Warto dodać, że jeśli rodzic umrze przed zakończeniem umowy, to opłacanie składek może przejąć ubezpieczyciel. Natomiast jeśli przed zakończeniem umowy umrze dziecko, wszystkie wpłacone składki zostają zwrócone.
Śmierć rodzica nie jest jedyną tragedią, która może mieć miejsce w rodzinie, dlatego rozważając ubezpieczenie posagowe, warto rozważyć różne dodatkowe ubezpieczenia, które można dowolnie wybrać. Jeśli rodzice są niepełnosprawni, hospitalizowani lub ciężko chorzy, np. na raka, dziecko może również otrzymać zasiłek.
Ubezpieczenie dziecka na wakacjach
Wybierając się na wakacje z dzieckiem, koniecznie powinieneś pomyśleć o ubezpieczeniu dziecka. Niestety nieszczęśliwe wypadki zdarzają się również podczas wakacji czy kolonii, dlatego zadbaj o swoje dziecko i wybierz jedno z czterech rozwiązań, które przedstawimy poniżej.
Jednym z rozwiązań, z którego mogą skorzystać rodzice chcący ubezpieczyć swoje dziecko, jest ubezpieczenie szkolne NNW. Jest to rodzaj ubezpieczenia, które działa także poza szkołą i podczas wakacji. Jednak warto zaznaczyć, że ubezpieczenia szkolne często są mocno okrojone, dlatego też pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z jego zakresem. Może się okazać, że mimo wszystkie niezbędne będzie wykupienie polisy turystycznej.
Innym rozwiązaniem jest ubezpieczenie z biura podróży. Jednak podobnie jak w przypadku szkolnego ubezpieczenia, jego zakres jest dość wąski, dlatego też przed wyjazdem dokładnie zapoznaj się z umową. Natomiast jeśli Twoje dziecko jedzie na zagraniczne wakacje – zdecydowanie dobrym krokiem będzie wyrobienie mu karty EKUZ, która uprawnia do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowej na terenie krajów należących do Unii Europejskiej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.
Jeśli jednak zawiodłeś się – szkolne ubezpieczenie Twojego dziecka ma bardzo wąski zakres i nie spełnia konkretnych potrzeb, możesz wybrać ubezpieczenie turystyczne. Decydując się na wykupienie polisy turystycznej, masz możliwość wyboru zakresu ochrony, a także m.in. ubezpieczenia bagażu.
Ubezpieczenie niemowlaka
Zgodnie z panującym prawem, każdy rodzic będący objęty ubezpieczeniem zdrowotnym, musi zgłosić swoje dziecko do ubezpieczenia. Mówi o tym art. 67 ust.3 ustawy z 27 sierpnia 2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych; tekst jedn. DzU z 2008 r. nr 164, poz. 1027 ze zm. Warto również podkreślić, że noworodek może być zgłoszony jedynie przez jednego rodzica. Co więcej – o ubezpieczenie noworodka powinniśmy starać się jak najszybciej, najlepiej od razu po otrzymaniu numeru PESEL.
Czy pełnoletni uczeń ma prawo do ubezpieczenia?
Wiele osób może się zastanawiać, czy pełnoletni uczeń ma prawo ubezpieczenia? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – tak. Pełnoletnie uczące się osoby mają prawo do takich ubezpieczeń. Na rynku prosperuje wiele firm, które oferują specjalne polisy dla takich właśnie osób. Polisy na życie dla uczniów najczęściej występują w wielu różnych wariantach.
OC w życiu prywatnym – czy warto się na nie zdecydować?
Chyba każdy rodzic wie, że dzieci czasem potrafią naprawdę bardzo napsocić, czego konsekwencje finansowe czasem są duże. Dlatego też warto zdecydować się na OC w życiu prywatnych, które jest częścią polisy mieszkaniowej lub turystycznej. Jest to taki rodzaj polisy, który obejmuje wszelkie szkody wyrządzone przez Twoje dziecko osobom trzecim. Wybierając OC w życiu prywatnym, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia, zakres oraz franszyzę integralną.