POMOC MEDYCZNA I FINANSOWA

Ubezpieczenie NA WYPADEK NOWOTWORU

Ochrona na wypadek każdego zachorowania na nowotwór z wyjątkiem nowotworów wtórnych. Wypłata świadczenia do 100 tys. zł - w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy, otrzymasz 100% sumy ubezpieczenia. Wybierz ubezpieczenie na wypadek nowotworu. 

Otrzymasz najlepsze oferty ubezpieczeń na życie

Szukasz najlepszych ubezpieczeń na życie? Wypełnij formularz i porównaj oferty, dzięki nam poznasz najlepsze ubezpieczenia na życie wraz z ubezpieczeniem na wypadek nowotworu. Zapewnij sobie i rodzinie wsparcie finansowe w sytuacji złego stanu zdrowia.
Chcę się ubezpieczyć na kwotę do:
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
Field is required!
Data urodzenia:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Polisa na życie
Szukasz odpowiedniego ubezpieczenia?

Masz pytanie? Skorzystaj z naszej pomocy.

Ubezpieczenie od nowotworu - 4 kroki do zakupu polisy

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a nasz ekspert sprawdzi dla Ciebie możliwość zakupu najlepszej polisy na życie.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert porówna oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybierze tą najlepszą dla Ciebie.

Negocjujemy zniżki

Jeżeli jest taka możliwość, w Twoim imieniu, wynegocjujemy dodatkowe zniżki i sprzyjające warunki umowy.

Wystawiamy polisę

Wystarczy, że podpiszesz umowę i dostaniesz polisę w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Porównaj ubezpieczenia na wypadek nowotworu

Nowotwór to jedna z najpoważniejszych chorób oraz główna przyczyna zgonów na całym świecie. Co roku 15 mln otrzymuje diagnozę: nowotwór. Niestety większość tych zachorowań kończy się zgonem, ale zdiagnozowanie nowotworu nie zawsze musi oznaczać najgorsze. Warto zadbać o posiadanie polisy na życie z rozszerzeniem ubezpieczenia na wypadek nowotworu. Środki pieniężne otrzymane z polisy pozwolą Ci na szybsze podjęcie leczenie, a dzięki temu większą szansę na wyleczenie.

ubezpieczenie na wypadek nowotworu obraz 10
ubezpieczenie na wypadek nowotworu obraz 2
odszkodowanie za pobyt w szpitalu obraz 3

Na raka chorują zarówno kobiety i mężczyźni

Na nowotwór chorują zarówno kobiety i mężczyźni. W przypadku kobiet najczęściej występuje nowotwór piersi (22%), płuc (95) oraz macicy (8%). Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn, nowotwór dotyka przede wszystkim płuc (18%), gruczołu krokowego (17%) oraz okrężnicy (7%). Jednak to nie znaczy, że pozostałe narządy oraz części ciała nie są narażone na wystąpienie nowotworu.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu – co to?

Ubezpieczenie na życie składa się zarówno z podstawy, jak i wielu rozszerzeń, które możemy dokupić. Jeśli chodzi o podstawę – zazwyczaj zawiera jedynie jedno zdarzenie, jakim jest zgon osoby ubezpieczonej. Mamy możliwość rozszerzenia podstawowego ubezpieczenia i ubezpieczyć się na różne poważne choroby – m.in. nowotwór (w tym i nowotwory złośliwe), udar mózgu, zawał serca czy stwardnienie rozsiane.

Środki pieniężne zostają wypłacane z polisy w momencie postawienia diagnozy poważne choroby – np. nowotworu złośliwego. Mogą być one wypłacone jednorazowo lub jako comiesięczna renta.

W ramach dodatkowego rozszerzenia, możesz dostać dodatkowe wsparcie finansowe oraz medyczne w trakcie leczenia. Oferta jest różna w zależności od wybranego pakietu usług.

Ubezpieczenie na nowotwór – ograniczenia

Ubezpieczenie na nowotwór ma niestety wiele ograniczeń, do których zaliczamy np. wiek ubezpieczonego. Najczęściej takie ubezpieczenie jest aktywne jedynie do ukończenia określonego wieku (zazwyczaj 55-65 rok życia). Innym ograniczeniem jest stan zdrowia ubezpieczonego – jeśli ubezpieczenie na raka chce kupić osoba, która już wcześniej chorowała na nowotwór, będzie musiała się liczyć z wyższą składką. Wśród innych ograniczeń znajduje się również karencja oraz rodzaj nowotworu. Każde towarzystwo ubezpieczeń ma oczywiście swoje ograniczenia, szczegółowe informacje, zawsze znajdują się w danym produkcie ubezpieczeniowym. Zabezpiecz swój byt i wypełnij nasz formularz ubezpieczeń na życie – nasz specjalista przedstawi najlepszą ofertę polisy, dostosowanej indywidualnie do Twoich potrzeb.

Ubezpieczenie na raka – kiedy najlepiej kupić?

Na zakup ubezpieczenia na raka najlepiej zdecydować się jak najwcześniej. Dlaczego? Wynika to z tego, że przede wszystkim zapłacimy znacznie mniejsze z racji mniejszego ryzyka ubezpieczeniowego. Według statystyk osoby, które ukończyły 50. rok życia, chorują znacznie częściej, a to jest jeden z najważniejszych czynników, na jakie zwracają uwagę ubezpieczyciele.

Oprócz tego warto regularnie się badać. Wcześnie wykryty rak daje zdecydowanie większe szanse na wyleczenie, natomiast wykrycie raka w później fazie zmniejsza szanse wyleczenia, a także nie daje możliwości ubezpieczenia.

Z jakimi wydatkami wiąże się choroba nowotworowa

Diagnoza nowotworu to wiele wydatków. Wśród nich wymienia się przede wszystkim wizyty w prywatnych gabinetach przyspieszające leczenie (które kosztują około 150 zł za jedną wizytę), leki (często kosztują kilkaset złotych), dieta (która często wynosi kilkaset złotych miesięcznie), peruki (od 500 zł), dojazdy (często pochłaniają również kilkaset złotych), czy chociażby worek stomijny.

Oczywiście każdej osoba, która jest ubezpieczona w NFZ, przysługują bezpłatne świadczenia zdrowotne, aczkolwiek istnieją jeszcze inne wydatki, które są związane z czynnościami około-medycznymi: czyli np. koszt leków osłonowych przy chemioterapii czy różnego rodzaju badania. Ponadto jak to bywa na NFZ – występują duże kolejki, dlatego wiele osób chorujących na nowotwór nie chce czekać i decyduje się na leczenie prywatne, którego koszta są naprawdę wysokie – dla wizualizacji: sam cykl chemioterapii kosztuje około 13 000 zł.

Weźmy też pod uwagę, że oczywiście osoby w przypadku zdiagnozowania choroby nie są w stanie też kontynuować swojej pracy zawodowej .

Dlatego też warto zdecydować się na polisę na życie z rozszerzeniem o poważne zachorowania. Jej koszt jest znacznie mniejszy – a w razie czego będziemy zabezpieczeni finansowo. Składka miesięczna takiego ubezpieczenia zazwyczaj nie przekracza 200 złotych. Jednakże należy mieć na uwadze, że jej wysokość jest zależna od zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia oraz wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej.

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że posiadanie takiego ubezpieczenia nie zaszkodzi, a może bardzo pomóc. Warto przeznaczyć 100 złotych miesięcznie i w razie postawienia diagnozy nowotworu, mieć komfort psychiczny.

Ubezpieczenie na nowotwór – gdzie kupić?

Na rynku prosperuje wiele różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego też dajmy sobie czas na wybór najlepszego towarzystwa. Zakup polisy obejmującej poważne zachorowania powinien być dokonany w renomowanym miejscu.

Wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe, zwróćmy uwagę na to, co oferuje. Sprawdź, czy oferuje np. dostęp do infolinii medycznej, assistance medyczny, dostęp do świadczeń ambulatoryjnych, czy dodatkowe środki finansowe.

Ile kosztuje ubezpieczenie na nowotwór?

Zazwyczaj polisy na życie oferują kilka wariantów z sumą ubezpieczeniową. Suma ubezpieczenia waha się zazwyczaj pomiędzy 30 000 a 100 000 złotych. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują już ubezpieczenia na wypadek nowotworu nawet już od kilkunastu złotych miesięcznie. Pamiętajmy jednak, że ostateczna wysokość składki zależy głównie od sumy ubezpieczenia, historii chorób w rodzinie, wyników badań, czy też wybranego wariantu ochrony.

Taka polisa z reguły nie jest również dostępna dla seniorów oraz osób, które chorują lub chorowały na nowotwór. Zapamiętaj też, że nie zawsze najtańsza plisa ubezpieczenia na życie jest dobra – powinna interesować Cię realna ochrona. Tania polisa może zawierać np. bardzo małą sumę ubezpieczenia, długi okres karencji, czy też bardzo wiele wyłączeń od odpowiedzialności. Nie warto stresować się dodatkowo i ubiegać o własne pieniądze w przypadku tak ciężkiej choroby, jaką jest nowotwór. Postaw na sprawdzone ubezpieczenia na życie i naszą pomoc.

Ubezpieczenie na raka – na co zwrócić uwagę?

Niestety często zdarza się sytuacja, w której ubezpieczyciel nie wypłaca pieniędzy z polisy. Często jednak jest to błąd klientów, gdyż nie zapoznają się oni z informacjami o wyłączeniu odpowiedzialności, które znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Dlatego – nie pomijaj tego fragmentu umowy i dobrze się z nim zapoznaj.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest kwestia karencji, której okres różni się w zależności od ubezpieczyciela. Np. karencja 90-dniowa oznacza, że ubezpieczyciel nie wypłaci ci świadczenia, jeśli nowotwór zostanie u ciebie zdiagnozowany w ciągu 90 dni od daty rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej. Jednak oprócz karencji istnieje jeszcze wiele innych sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy – np. w przypadku nowotworu będącego następstwem stosowania narkotyków.

Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się dokładnie ze wszelkimi informacjami, które zostały w niej umieszczone. Sprawdź zasady odstąpienia oraz wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, ograniczenia odpowiedzialności oraz wyłączenia. Zwróć uwagę na to, jakie typy nowotworów obejmuje polisa, którą chcesz wykupić. Ponadto pamiętaj, że ubezpieczyciel nie wypłaci także świadczenia w przypadku zatajenia czy przedstawienia nieprawdziwych informacji.

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami