Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to rodzaj ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie ubezpieczonego. W przypadku śmierci  lub wypadku osoby ubezpieczonej następuje obowiązek wypłaty świadczenia przez zakład ubezpieczeń na rzecz uposażonych. 

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE - OTRZYMAJ NAJLEPSZE OFERTY

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas żyje w zastraszająco szybkim tempie i mało kto myśli o ubezpieczeniu na życie, aczkolwiek należy pamiętać, że różne nieszczęścia chodzą po ludziach, dlatego warto zapewnić sobie komfort psychiczny oraz zaplecze finansowe i zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia na życie.

Chcę ubezpieczyć:
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na wypadek:
To pole jest wymagane
Miesięczne wydatki
To pole jest wymagane
Chcę się ubezpieczyć na kwotę do:
To pole jest wymagane
Sytuacja mieszkaniowa:
Field is required!
Czy posiadasz dzieci?
To pole jest wymagane
Wykonywany zawód:
To pole jest wymagane
Wybierz okres ubezpieczenia
Field is required!
Imię i nazwisko:
To pole jest wymagane
Telefon kontaktowy:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!
Adres e-mail:
Field is required!
POLISA NA ŻYCIE
Wypełnienie formularza trwa zaledwie kilka minut.

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu.

Ubezpieczenie na życie - etapy współpracy

Kontakt z ekspertem

Wypełnij formularz, a nasz ekspert sprawdzi dla Ciebie możliwość zakupu najlepszej polisy na życie.

Porównujemy ofertę

Nasz ekspert porówna oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych i wybierze tą najlepszą dla Ciebie.

Negocjujemy zniżki

Jeżeli jest taka możliwość, w Twoim imieniu, wynegocjujemy dodatkowe zniżki i sprzyjające warunki umowy.

Wystawiamy polisę

Wystarczy, że podpiszesz umowę i dostaniesz polisę w formie elektronicznej na wskazany adres e-mail.

Porównaj ubezpieczenie na życie ONLINE bez wychodzenia z domu

 • Wypełnienie formularza nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
 • Porównamy oferty towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Po przedstawieniu ofert przez naszych doradców, otrzymasz czas na zastanowienie i podjęcie finalnej decyzji.
szczesliwa rodzina obraz 1
szczesliwa rodzina obraz 3

Co to jest polisa na życie?

Polisy na życie to umowy, które zawierane są pomiędzy osobą fizyczną chcącą się ubezpieczyć a wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto dodać, że ubezpieczenie na życie obejmuje ryzyko śmierci, jak i również dożycie określonego wieku.

Ubezpieczenie na życie cennik – ile kosztuje polisa?

Wiele osób zastanawia się również, ile kosztuje ubezpieczenie na życie. Nie ma jednej odgórnie wyznaczonej sumy, gdyż jest ona ustalana indywidualnie i dostosowywana do potrzeb osoby chcącej się ubezpieczyć. Jednak warto zaznaczyć, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych określa wartość minimalną sumy ubezpieczenia.

Warto zdecydować się na polisę na życie, ponieważ wtedy zabezpieczamy nie tylko własne życie, ale również życie najbliższych. Forma ubezpieczenia na życie może być taka, jaka chcesz – aczkolwiek jego główne zadanie to przede wszystkim ochrona oraz oszczędzanie.

Jakie wyróżniamy grupy ubezpieczeń na życie i zdrowie?

Polski rynek ubezpieczeń na życie oferuje trzy grupy ubezpieczeń:

 • Ubezpieczenia ochronne
 • Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe
 • Ubezpieczenia oszczędnościowe

Ubezpieczenia ochronne – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli chodzi o ubezpieczenia ochronne, to ich podmiotem jest życie osoby ubezpieczonej. Wypłata środków pieniężnych, które zostały zgromadzone na polisie ochronnej, następuje jedynie w przypadku śmierci. Zgromadzoną kwotę pieniężną otrzymuje osoba, która została wskazana w polisie – najczęściej jest to żona/mąż czy dzieci, ale może być to każda osoba.

Kiedy powinieneś zdecydować się na ubezpieczenie ochronne?

Istnieje kilka przypadków, w których koniecznie powinieneś zdecydować się na polisę ochronną. Jeśli jesteś jedyną osobą, która zapewnia byt rodzinie – koniecznie wybierz ubezpieczenie ochronne, ponieważ jeśli coś Ci się stanie, Twoja rodzina może zostać bez środków do życia. Na ubezpieczenie ochronne powinieneś również się zdecydować, jeśli masz na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, a także wtedy, gdy masz inne zobowiązania finansowe -np. kredyty.

Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie ochronne?

Wśród powodów, dla których warto zdecydować się na ubezpieczenie ochronne, można wymienić to, że jest to najtańsza i najlepsza forma zabezpieczenia finansowego rodziny, jak i również pewność co do spłaty zadłużeń, czy zabezpieczenie przyszłości dzieci. Ubezpieczenie ochronne to coś, co daje ogromny komfort psychiczny oraz poczucie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe – co warto o nich wiedzieć?

Ubezpieczenia ochronno-oszczędnościowe to najpopularniejsze polisy w Polsce. W przypadku tej polisy jej podmiotem również jest życie osoby, która zawiera umowę, a ponadto pełni ona funkcję oszczędnościową. Wybierając ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe, osoba ubezpieczona może wpłacać oszczędności, a więc jednocześnie zapewniać ochronę sobie i swojej rodzinie.

Wyróżniamy cztery rodzaje ubezpieczeń ochronno-oszczędnościowych:

 • ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym,
 • ubezpieczenie kapitałowe,
 • ubezpieczenie posagowe
 • ubezpieczenie uniwersalne.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe?

Jest to rodzaj ubezpieczenia, który jest najczęściej wybierany, co wynika z tego, że jest to świadczenie, które jest zawsze wypłacane – nie tylko w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby. Dlatego też wybierając ten rodzaj ubezpieczenia, masz pewność, że w przypadku nagłej utraty pracy, Ty i Twoja rodzina nie zostaniecie bez środków do życia.

Ubezpieczenie oszczędnościowe – czy warto je wybrać?

Ubezpieczenia oszczędnościowe cieszą się dość dużą popularnością. Głównym celem tego typu polis jest przede wszystkim gromadzenie na nich pieniędzy, które zostają wypłacone w trzech przypadkach – jednym z nich jest śmierć osoby ubezpieczonej, drugi jest rozwiązanie osoby w czasie jej trwania, a trzecim jest koniec okresu ubezpieczenia.

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie oszczędnościowe?

Wybierając ubezpieczenie oszczędnościowe, masz możliwość zaciągnięcia kredytu pod jego zastaw lub aktualną wartość polisy. Ponadto jest to takie ubezpieczenie na życie, które umożliwia Ci oszczędzanie pieniędzy np. na przyszłość Twoich dzieci. Jednak jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają rodziny – w takim przypadku ubezpieczenie oszczędnościowe to także doskonała opcja, aby móc odkładać pieniądze np. na remont mieszkania.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając polisę oszczędnościową?

Wybierając polisę oszczędnościową, powinieneś zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych czynników. Jednym z nich jest okres ubezpieczenia, który może zostać określony w latach albo do ukończenia określonego w umowie wieku – jest to kwestia w pełni zależna od Ciebie. Pamiętaj również, że zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe mają z góry narzucone składki minimalne, aczkolwiek nie istnieją maksymalne składki. Oprócz tego warto również zaznaczyć, że suma ubezpieczenia, od której wypłacane są świadczenia, nie istnieje. Ponadto w przypadku Twojej śmierci podczas trwania umowy, osoba, która została wskazana w polisie, otrzyma aktualną wartość polisy, która zostanie powiększona o około 10%.

Rodzaje polis na życie

Wyróżniamy dwa rodzaje polis na życie ze względu na czas ich trwania m in:

 • ubezpieczenie na życie i zdrowie terminowe
 • ubezpieczenie na życie i zdrowie dożywotnie

Jeśli natomiast chodzi o ubezpieczenia ze względu na rodzaj zdarzenia, to wyróżniamy:

 •   ubezpieczenie na wypadek śmierci
 •   ubezpieczenie na dożycie
 •   ubezpieczenie łączone

Ponadto warto dodać, że większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje różne dodatki takie jak np. ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie na wypadek śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, ubezpieczenie na wypadek wystąpienia poważnych chorób oraz ubezpieczenie opłacania składki.

 

Od czego zależy wysokość składki na ubezpieczenie na życie?

Kalkulacja składki ubezpieczenia na życie jest zależna od kilku czynników m in takich jak:

 • płeć
 • wiek
 • stan zdrowia
 • zawód
 • suma i rodzaj ubezpieczenia
 • długość ochrony

Jak ustalić sumę ubezpieczenia?

Mimo że ludzkie życie jest bezcenne, to decydując się na ubezpieczenie na życie, musimy ustalić jego sumę. To naprawdę ciężko zadanie, aczkolwiek musimy je wykonać. Decydując się na wysoką sumę ubezpieczenia, musimy zdawać sobie sprawę, że zapewni nam ono większą ochronę, jak i również wyższą składkę comiesięczną do zapłaty. Suma ubezpieczenia na życie jest zależna m.in. od zakresu polisy oraz sytuacji dochodowej.

Jeśli nie jesteśmy w stanie samodzielnie określić sumy ubezpieczenia na życie, warto udać się na rozmowę z agentem ubezpieczeniowym, który na pewno profesjonalnie nam doradzi w tej kwestii i oszacuje odpowiednią sumę ubezpieczenia.

Ochrona ubezpieczeniowa – czy zawsze działa?

Wiele osób się zastanawia, czy ubezpieczenie na życie działa w każdym przypadku? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – nie. Każdy rodzaj ubezpieczenia nie działa w każdym przypadku. Najczęściej ochrona ubezpieczeniowa nie obowiązuje, kiedy:

 • dana sytuacja będzie miała miejsce w okresie karencji,
 • nastąpiła śmierć z powodu spożycia alkoholu lub środków odurzających,
 • doszło do wypadku w trakcie uprawiania ryzykownych dyscyplin sportowych.

Jednak należy pamiętać, że są to najczęstsze wykluczenia, a zazwyczaj lista wykluczeń jest zdecydowanie dłuższa. Dlatego przed podpisaniem umowy warto zapoznać się ze szczegółami danego ubezpieczenia na życie.

Onkopolisa – co to?

Jedną z chorób, która wzbudza strach u każdej osoby, jest nowotwór. Jednak nie ma co się dziwić, w końcu jest to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci. Dlatego też coraz popularniejsze stają się onkopolisa, które zapewniają pełną ochronę w przypadku zachorowania na nowotwór.

Onkopolisa jest bardzo przydatna m in w przypadku wykrycia nowotworu, gdyż dzięki niej ubezpieczony otrzymuje określoną sumę pieniędzy, które może przeznaczyć na leczenie onkologiczne – np. zakup nierefundowanych przez NFZ leków.

Jednak należy pamiętać, że jest to ubezpieczenie, które jest przydatne tylko i wyłącznie w przypadku zachorowania na raka – nie obejmuje innych chorób, dlatego też jest to doskonały dodatek do ubezpieczenia na życie.

Okres ubezpieczenia na życie – na jaki się zdecydować?

Najczęściej wykupujemy ubezpieczenie na życie na maksymalny możliwy okres, przez co nasza comiesięczna składka jest wyższa. Ponadto warto zaznaczyć, że wiele osób mających dzieci decyduje się na wykupienie polisy na wiele lat – do czasu, aż ich dzieci staną się dorosłe i w razie śmierci rodzica będą w stanie same się utrzymać.

Wybierając okres ubezpieczenia, przede wszystkim powinieneś wyobrazić sobie życie Twoich najbliższych w dłuższej perspektywie. Ponadto weź pod uwagę wysokość dochodów i wydatków, stabilność sytuacji zawodowej, wielkość zobowiązań finansowych i możliwe zagrożenia.

Czy warto kupić ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Niestety nadal mało osób decyduje się na ubezpieczenie na życie. Mimo że wielu z nas ubezpiecza swoje samochody, jak i również mieszkania, to ubezpieczenia na życie nie cieszą się tak dużą popularnością.

Z czego to wynika? Zapewne z tego, że większość Polaków jest przekonana, że wszystko, co złe ich nie spotka, dlatego też ubezpieczenie na życie jest zbędne i są bezsensowne koszty. To bardzo błędne myślenie. Ubezpieczenia na życie są naprawdę ważne, a ponadto nie kosztują wiele – często jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. W przypadku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczenie na życie może okazać się dużą pomocą dla pozostałych członków rodziny. Dlatego też warto zdecydować się na ubezpieczenie, aby mieć komfort psychiczny, że w razie czego rodzina nie zostanie bez środków do życia.

Ubezpieczalnie na życie

Rekomendujemy jedynie sprawdzone Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które rzeczywiście bezproblemowo ochronią życie i zdrowie Twoich bliskich. Jeśli nie jesteś pewien swojego dobrego stanu zdrowia przez całe życie to warto wykupić ubezpieczenie na życie. Wszystko możesz załatwić całkowicie online. Wypełnij nasz formularz, a jeżeli zależy Ci na niskiej racie to sprawimy, że wysokość składki nie będzie wysoka. Polisa na życie zapewni Ci również komfort psychiczny, ponieważ z tyłu głowy zawsze masz poczucie bezpieczeństwa i wiesz, że możesz liczyć na wsparcie finansowe w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń w życiu.

Polisa na życie online

Zabezpiecz życie swoje i bliskich w przypadku złego stanu zdrowia. Wypełnij formularz, a dostosujemy indywidualnie polisę do Twoich potrzeb. Wysokość składki za dobrą polisę na życie, może wynosić zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Przyznaj, że nie jest to dużo za poczucie bezpieczeństwa i wsparcie finansowe w przypadku ciężkich sytuacji życiowych. Możesz również liczyć na naszą pomoc w trakcie całej umowy z ubezpieczycielem. Wspieramy naszych klientów na każdym etapie współpracy.

Opinie o polisach ubezpieczeniowych na życie

Bartek

Poprosiliśmy kilku naszych klientów, którym ostatnio pomagaliśmy w doborze najlepszego ubezpieczenia o komentarz i krótkie wyjaśnienie, dlaczego zdecydowali się zakupić polisę na życie.

Łukasz

Zależało mi na ochronie podczas pobytu w szpitalu, czy też w przypadku ciężkiej choroby. Chciałem zabezpieczyć siebie oraz swoje dzieci . Nie wiedziałem, który pakiet wybrać dlatego zgłosiłem się do specjalistów.

Piotrek

Nic nie jest wieczne, a z pewnością zdrowie. Wysokość składki wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a mam zagwarantowaną naprawdę dużą sumę ubezpieczenia w razie utraty zdrowia, więc jest to dla mnie dodatkowe zabezpieczenie.

Był dzień dziecka, przeglądałem różne oferty i gdzieś mignęło mi właśnie ubezpieczenie na życie. Pomyślałem, że zdrowie raz jest, a raz go nie ma, więc postanowiłem zabezpieczyć swoje dzieci na wypadek, kiedy by mi się coś stało. Polisa życie jest w porządku, składka nie jest duża i dostałem spore wyjaśnienie umowy, za co dziękuje.

Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami